Rejestracja on-line

Reendo

Zabieg ponownego leczenia endodontycznego nazywany jest zabiegiem „Reendo”. Wskazania do tego zabiegu pojawiają się w przypadkach, gdy budowa anatomiczna zębów jest skomplikowana, w pierwszym leczeniu wystąpiły nieprawidłowości lub nastąpiło odłożenie się złogów mineralnych. „Reendo” to zabieg, który wymaga użycia najnowocześniejszego sprzętu i doświadczenia stomatologa, gdyż jest to leczenie wyjątkowo skomplikowane.

Pierwszym elementem zabiegu jest usunięcie materiału, którym wcześniej wypełnione zostały kanały. Następnie stomatolog lokalizuje źródło bólu lub poszukuje niewypełnionego kanału. Dalsza procedura leczenia wygląda tak samo jak w przypadku tradycyjnego leczenia kanałowego.

Wskazaniami do przeprowadzenia ponownego leczenia enedodontycznego „Reendo” są nieprawidłowości w przebiegu wypełnienia kanałów widoczne na zdjęciach rentgenowskich, kanały opracowane w sposób zbyt wąski, z nieopracowaną częścią przywierzchołkową, nieustępujące i przewlekłe dolegliwości bólowe, a także niewypełnione w całości lub pominięte kanały. Gabinet Dental posiada najlepszej klasy mikroskop niemieckiej firmy LEICA I ZAISS.