Rejestracja on-line

Profilaktyka

  • Usuwanie kamienia
  • Piaskowanie
  • Fluoryzacja
  • Lakowanie
  • Techniki szczotkowania zębów
  • Porady dla Pacjentów

Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest kluczem do utrzymania zdrowych zębów, przyzębia, a także jest nieodzownym elementem skutecznego leczenia. Codzienne zabiegi mające na celu dbanie o jej stan, to jedyna droga do uniknięcia dalszych kłopotów.

Głównymi problemami są rozkładające się resztki pokarmowe oraz odkładająca się bakteryjna płytka nazębna, które w efekcie prowadzą do poważnych zmian w obrębie zębów oraz dziąseł. Aby nie dopuścić do tego typu sytuacji należy w odpowiedni sposób usunąć wywołujące je czynniki. Niezbędne do tego są (oprócz codziennej higieny) regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym, które powinny być powtarzane co pół roku. Stomatolog nie tylko zadba o zdrowie zębów, ale także zatroszczy się o ich estetykę.

Poprzez regularne wizyty w gabinecie w prosty i przyjemny sposób można uniknąć rozwoju bakterii chorobotwórczych, a także odkładania się osadów. Tym samym łatwo zniwelować ryzyko rozwoju próchnicy oraz poważniejszych chorób zębów i dziąseł, mogących prowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zaniedbane zęby mogą być ogniskiem zapalenia zębopochodnego w odległych narządach, a u pacjentów z zapaleniem przyzębia nie tylko wzrasta ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, ale również cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Choroba przyzębia i głębokie kieszonki przyzębne są magazynem dla tych samych bakterii, które kolonizują jamę ustną i umiejscawiają się w blaszkach miażdżycowych, czyli inicjują zapalny proces miażdżycowy.

Chore zęby mają negatywny wpływ na cały organizm, a więc najlepszą prewencją zdrowia ogólnego jest zdrowa jama ustna.

ZDROWIE ZACZYNA SIĘ OD ZĘBÓW!!!