Rejestracja on-line

Lakierowanie zębów

Fluoryzacja jest zabiegiem z zakresu profilaktyki stomatologicznej i polega na lakierowaniu zębów czyli pokryciu szkliwa zębów specjalistycznym preparatem, który zawiera wysokie stężenie fluoru. Efektem zabiegu jest wzmocnienie szkliwa, a co się z tym wiąże, ochrona zębów przed szkodliwym działaniem bakterii oraz powstawaniem zmian próchnicznych.
Fluoryzacja wskazana jest szczególnie dla osób, których zęby są podatne na powstawanie zmian próchnicznych. Zabieg może być przeprowadzony bez względu na wiek pacjenta, a więc zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Lakierowanie zębów to zabieg krótki i zupełnie bezbolesny. Podczas jego wykonywania na oczyszczoną powierzchnię zębów nanoszona zostaje warstwa bezbarwnego preparatu fluorowego, który po zaschnięciu przez kolejne godziny uwalnia fluor wprost do szkliwa, wzmacniając je i uszczelniając. Lakierowanie może być wykonywane profilaktycznie, co pół roku. Jest to zabieg niezwykle korzystny prewencyjnie, gdyż dawki fluoru zawarte w pastach do zębów, których pacjenci używają na co dzień są niewielkie i często niewystarczające by skutecznie chronić szkliwo przed działaniem szkodliwych bakterii.