Rejestracja on-line

Korony pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne są uzupełnieniami protetycznymi charakteryzującymi się najwyższym stopniem estetyki. Tego typu korony skierowane są dla pacjentów, którzy oczekują użycia najlepszych i najbardziej profesjonalnych materiałów. Od koron na podbudowie metalowej odróżnia je jeszcze wyższy stopień trwałości. Ponadto nie powodują odbarwień dziąseł, co czasem towarzyszy stosowaniu uzupełnień na bazie metalu, a także są zupełnie nieprzezierne. Korony pełnoceramiczne są rozwiązaniem, które jest najlepszą alternatywą dla naturalnych zębów.

Korony pełnoceramiczne w perfekcyjny sposób odtwarzają sposób załamywania się, odbicia oraz absorbcji światła, dlatego nie sposób odróżnić ich od zębów naturalnych, co wykorzystywane jest przy leczeniu estetycznej części uzębienia. Ponadto, podobnie jak w przypadku zębów naturalnych, korony pełnoceramiczne są na tyle transparentne, by światło przechodziło przez całą ich grubość. Efektem tego jest naturalny wygląd zęba w każdych warunkach świetlnych.

Oferowany rodzaj koron jest całkowicie biokompatybilny i wiąże się z brakiem ryzyka korozji wykazującej działania toksyczne. Efekt ten wywoływany jest głównie przez jony metali nieszlachetnych używanych w podbudowach innych uzupełnień protetycznych. Korony pełnoporcelanowe nie wywołują także reakcji alergicznych, widocznych w postaci zaczerwienienia dziąseł, ponieważ wykonane są z materiału całkowicie obojętnego dla tkanek organizmu.

Ponadto, badania stomatologiczne wykazały, że na powierzchni tego typu uzupełnień płytka bakteryjna występuje oraz gromadzi się w stopniu zdecydowanie mniejszym niż na powierzchni szkliwa, cementu czy jakiegokolwiek innego materiału służącego do odbudowy. Powodem tego jest idealna gładkość powierzchni koron, a także elektrostatyczne odziaływanie odlewu ze szkła ceramicznego.