Rejestracja on-line

Korony porcelanowe na metalu nieszlachetnym

Najczęściej wybieranym przez pacjentów rodzajem uzupełnień protetycznych są korony ceramiczne na podbudowie z metalu. Tego typu korony zastępują uszkodzone partie naturalnego zęba, natomiast w przypadku leczenia implantologicznego ich zadaniem jest zastąpienie naturalnej korony zębowej.

Korony porcelanowe na podbudowie z metalu są wyjątkowo wytrzymałe, ponieważ ich trzon zbudowany jest ze specjalnego stopu metalu o grubości 0.3 mm. Metalowa powierzchnia jest natomiast pokrywana porcelanową nakładką, która doskonale imituje odcień i kolor naturalnego zęba pacjenta. Tego typu korony idealnie sprawdzają się przy leczeniu zębów znajdujących się na odcinku bocznym.

Bez wątpienia wybór koron porcelanowych na podłożu metalowym ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są to korony wyjątkowo wytrzymałe, a ponadto ich walory estetyczne są na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo, dobrze zabezpieczają naturalny ząb, ponieważ odznaczają się wysoką szczelnością bieżną. Istotną zaletą jest także fakt, iż tego rodzaju korony są tańsze od koron pełnoceramicznych.