Rejestracja on-line

Mosty

Stałe, niewyjmowane uzupełnienia protetyczne nazywane są mostami. Ich zastosowanie pozwala na odbudowę nawet trzech sąsiadujących ze sobą ubytków zębowych.

Działanie mostów polega na wykorzystaniu sąsiadujących z ubytkiem zdrowych zębów pacjenta i osadzeniu na nich mostu. Na początku zabiegu stomatolog wybiera zęby filarowe, na których osadzony będzie most protetyczny, następnie na wybranych zębach umieszczone zostają specjalne korony. Na samym końcu dentysta przytwierdza do koron przęsło z brakującym zębem.

Do przymocowania mostów można również wykorzystać implanty, co wiąże się z dodatkowymi korzyściami – implant zębowy wszczepiony w kości szczęki zapobiega ich zanikaniu, a zdrowe zęby pacjenta nie muszą być szlifowane.

 Zalety

Mosty protetyczne posiadają wiele zalet, o których powinien wiedzieć każdy decydujący się na ich wybór pacjent. Przede wszystkim są o wiele bardziej komfortowe niż ruchome uzupełnienia protetyczne. Ponadto, wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje doskonały efekt estetyczny. Mosty są także rozwiązaniem bardzo wytrzymałym, ponieważ oddziałujące na nie siły wytwarzane w czasie przeżuwania pokarmu przenoszone są na zęby filarowe.